A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Михайлівський ліцей Михайлівської сільської ради Полтавського району Полтавської області

Історія школи

Михайлівський ОЗЗСО І-ІІІ ступенів Машівської районної ради Полтавської області
(Історична довідка)

Село Михайлівка одне з великих і давніх сіл району. Дата його заснування сягає десь ХVІ-ХVІІ ст. Раніше це було малонаселене село. Поступово навколо слободи й хутора заселялися нові землі, утворилося село, яке назвали Михайлівкою за іменем власника хутора пана Михайла Милорадовича.

У 1910 році тут було 385 господарств і 2525 жителів. У Михайлівці діяла Олександрівська церква, дерев’яна, холодна. Вона мала бібліотеку. У парафії діяли школа грамоти та земське початкове училище.

У 1912 році була утворена жіноча церковно-парафіяльна школа, в якій навчалися тільки дівчатка. Пізніше було відкрито земську школу, куди мали змогу ходити і хлопчики. У школі було лише три класи. В основному вчилися діти заможних селян і середняків. У класах навчалися діти різного віку. В першому класі були діти віком 8-13 років, а в другому й третьому класах – 13-17 років. Два рази на тиждень у церковно-парафіяльну школу приходив піп і читав закон Божий.

Після Жовтневої революції, хлопці й дівчата навчалися вже в одній будівлі. До 1966 р. директором школи був Стадніченко Василь Андрійовоч. У 1966 році його замінив Пізняк Павло Миколайович (1966-1972 р.р. ) З 01.09.1970 р. заступником директора з виробничого навчання призначено Твердохліба Володимира Андрійовича (закінчив Харківський інститут механізації), заступником директора з навчально-виховної роботи – Мандрику Миколу Ілліча (він працював до 01.03.1971 р.). Із 26.08.1971 р. завучем працювала Манюк Ольга Василівна (закінчила Чернівецький державний університет в 1968 р.).

Із 01.02.1972 р. Пізняк Павло Миколайович звільнився. Директором з цього ж числа призначено Радченко Таїсію Олександрівну (закінчила Харківський педінститут у 1959 р.).

Із 01.09.1972 р. Манюк О.М., з посади завуча звільнилася, а на її місце призначено Ковтуна Володимира Андрійовича (закінчив Полтавський педінститут в 1968 р.), який пропрацював до 06.08.1973 р. (переїхав на інше місце проживання). Завучем призначено Гарчеву Інну Миколаївну. 11.08.1979 р. Гарчеву І.М. звільнено з посади завуча й призначено Гординську Ольгу Андріївну, яка пробула завучем до 11.11.1979 року, а потім звільнилася з цієї посади, але залишилася на посаді вчителя української мови та літератури. Із 11.11.1979 р. обов’язки завуча тимчасово виконувала Золотайко Лідія Василівна (закінчила Полтавський педагогічний інститутів 1956 р.).

До 1984 року учні Михайлівської середньої школи навчалися у 10 одноповерхових приміщеннях. Окремо були розташовані їдальня, майстерня, а також при школі було приміщення інтернату. Такі умови навчання не задовольняли ані учнів, ані батьків. Тому громадськість села й педагогічний колектив школи почали звертатися в різні інстанції з метою побудови нової школи. У результаті проведених робіт було складено проект і визначено місце для побудови нової школи.

Школу було закладено на місці розташування стадіону, старих сараїв та дослідницьких ділянок. Багато зусиль для швидкого та якісного побудування школи доклала директор школи Радченко Таїсія Олександрівна. Поряд з будівельними проводилися опоряджувальні роботи, прибирання. Школу будували 1,5 роки. Особливо інтенсивно йшла робота влітку 1984 року. Але заняття з 1 вересня розпочати не вдалося. Першими в нову школу перейшли учні початкових класів, а потім і всі інші школярі.

Із плином часу школа почала змінюватися: обладнували кабінети й рекреації, поповнювали наочний матеріал. Для багатьох вчителів школа стала рідною домівкою.

Майже тридцять років пропрацювала в Михайлівській школі Радченко Таїсія Олександрівна. Сама вона закінчила цю школу в 1954 році. Таїсія Олександрівна була першою ученицею, яку нагородили золотою медаллю за відмінне навчання. Свою трудову діяльність розпочала на посаді вчителя математики. З повагою згадує вчителів, які тоді працювали в школі: Тищенко Надію Семенівну, Лісконог Мотю Гаврилівну, Стадніченко Василя Аркадійовича, Карпенко Галину Григорівну, Власенко Марію Гаврилівну, Филипась Катерину Олександрівну, Олійник Уляну Павлівну, Твердохліб Євдокію Сергіївну, Реву Василя Антоновича, Бурду Мусія Андрійовича. Директором школи на той час був Пізняк Павло Миколайович. Коли Павло Миколайович за сімейними обставинами у 1972 році переїхав до м. Полтава, Таїсію Олександрівну було призначено директором Михайлівської середньої школи. На цій посаді пропрацювала 18 років. Особливо їй запам’ятався останній рік керівництва школою. Усіх учителів того часу називає професіоналами своєї справи. У 1990 році Таїсу Олександрівну обрали головою сільської ради. За трудову діяльність вона має такі відзнаки: «Відмінник народної освіти УРСР» (1961 р.), орден «Знак пошани» (1981 р.), медаль «Ветеран праці» (1983 р.), «Отличник просвещения СССР» (1963р.).

Золотайко Лідія Василівна – учитель із сорокарічним стажем. За її плечима не тільки десятиліття роботи в школі, а й сотні школярів, яких вона навчала не лише точним наукам, а й основним цінностям життя. У 1956 році Лідія Василівна закінчила інститут і отримала направлення на роботу до Михайлівки учителем фізики й математики. Школа тоді працювала у дві зміни: в першу – молодші учні, в другу – старшокласники. Світла у школі не було, класи освітлювалися гасовими лампами, які розвішували по стінах.

Крім педагогічної роботи, Лідії Василівні доводилось очолювати вчительську комсомольську організацію, багато працювати з дітьми в позаурочний час. Вона 20 років викладала фізику, а потім перейшла на математику. Працювала також організатором позакласної роботи і 10 років на посаді завуча. Серед багатьох рис учительки, найважливіша –справедливість. За це її завжди поважали михайлівські школярі. Лідія Василівна має відзнаку «Відмінник народної освіти України» (1983 р.). Нині вона на заслуженому відпочинку, зайнята домашніми клопотами. Мешкає в родині сина Сергія. Сергій Миколайович теж закінчив Полтавський педагогічний інститут, а його дружина Людмила Євгеніївна зараз працює в Михайлівській школі вчителем російської мови та зарубіжної літератури.

Не одне десятиліття пропрацювала в школі Бадран Ніна Іванівна. Свою трудову діяльність розпочала 1 вересня 1976 року в Михайлівській середній школі після закінчення Полтавського педагогічного інституту. Працювала учителем біології й хімії, організатором позакласної роботи, виконувала обов’язки класного керівника. Дуже любила свою роботу, бо мала можливість тісно співпрацювати з учнями.

У 1990 році Ніна Іванівна була призначена директором Михайлівської школи. На цій посаді пропрацювала до 2011 року. Має 35 років трудового стажу. За сумлінну працю була нагороджена грамотами Міністерства освіти (1984 р.), районного (1991 р.) та обласного відділів освіти (1995 р.). Має відзнаку «Відмінник народної освіти УРСР» (1988 р.).

«Скільки себе пам’ятаю, мріяла стати вчителькою», – саме так згадує своє шкільне життя Стосенко Тетяна Іванівна. За її плечима 42 роки загального трудового стажу й усі вони в педагогіці. Тетяна Іванівна пройшла трудовою стежкою, як по сходах: від лаборанта до заступника директора з навчально-виховної роботи. Багато років Тетяна Іванівна викладала українську мову й літературу. Любов до цього предмета їй прищепила Граєвська Галина Яківна– її класний керівник і учитель української мови та літератури. Саме її уроки Тетяна Іванівна згадує з особливою теплотою. А ще підкреслює професіоналізм вчителів Радченко Таїсії Олександрівни, Золотайко Лідії Василівни, Твердохліб Ніни Олександрівни та Гончаренко Тетяни Андріївни.

Сімейну династію Тетяни Іванівни продовжила донька Свистун Вікторія Іванівна, вчитель математики Михайлівської школи.

«Минають роки, а в душі кожного з нас завжди жеврітиме вогонь любові до рідної школи та своїх вихованців», – так згадує роки роботи в школі Пізняк Ніна Василівна – учитель початкових класів Михайлівської середньої школи (1972-2009 р.р.). Ніна Василівна закінчила Бердянський державний педагогічний інститут, отримала спеціальність учителя початкових класів, музики та співів. Під час розподілу обрала Полтавщину. У Михайлівську школу приїхала в середині 1972 року. «Найбільш хвилюючим був перший урок. 17 пар оченят другокласників допитливо дивилися в самісіньку душу», – згадує Ніна Василівна.

Пізняк Н.В. випустила не один клас. Була керівником районного методичного об’єднання вчителів початкових класів Майже 40 років віддала педагогічній професії, має відзнаку «Відмінник народної освіти УРСР» (1984 р.), звання «Учитель-методист» (1991 р.), нагороджена грамотами відділу освіти (1977 р, 1979 р, 1981 р.).

Працьовитою й наполегливою людиною залишилась в пам’яті колег Мальована Ганна Федорівна. 48 років присвятила роботі в школі. Розпочала трудову діяльність на посаді старшої піонервожатої в 1956 році, проводила уроки образотворчого мистецтва, виконувала обов’язки секретаря комсомольської організації. З 1961 року була переведена на посаду шкільного бібліотекаря. В 1987 році за багаторічну сумлінну працю Ганна Федорівна нагороджена медаллю «Ветеран праці». 13 років вона працювала секретарем-друкаркою, роботу виконувала добросовісно, за що внесено подяку до трудової книжки.Педагогічну династію Ганни Федорівни продовжив син Микола. Зараз Мальований Микола Володимирович працює вчителем трудового навчання та Захисту Вітчизни в Михайлівській школі.

Зараз Михайлівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів 36 років. Вона розташована за адресою: Полтавська область, Машівський район, село Михайлівка , вулиця Молодіжна, 9. Будівля школи має два поверхи, налічує 29 приміщень. Директор школи – Ярославська Валентина Василівна, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії.

Основна місія освітнього закладу – розвиток індивідуальних особливостей дітей, реалізація різноманітних освітніх потреб, що сприяють соціалізації особистості, формування здорової та самодостатньої особистості, здатної до творчої діяльності та позитивного мислення.

Школа славиться своїми вихованцями й учителями. Значний внесок у становлення української освіти зробили вчителі школи: Гасиджак Ольга Юріївна, Забара Валентина Іванівна, Іванюта Валентина Іванівна, Косякіна Валентина Іванівна, Ткаченко Ярослава Іванівна, Костєв Валерій Володимирович, Костєва Катерина Іванівна., Гординська Ольга Андріївна, Патик Валентина Миколаївна, Свєртнєв Анатолій Іванович, Мальована Катерина Леонідівна, Гринь Людмила Миколаївна, Фисуненко Лідія Олексіївна, Вареник Лідія Михайлівна, Птиця Оксана Михайлівна, Птиця М.М., Твердохліб Д.С.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень